Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tuwim dla Dzieci - Teatr Miejski Gliwice 17.06.2023

Tuwim dla Dzieci - Teatr Miejski Gliwice 17.06.2023

17.06.2023r wspólnie odwiedziliśmy Teatr Miejski w Gliwicach i zobaczyliśmy świetny Spektskl pt. "Tuwim dla dzieci"

 

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało możemy nazwać go twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowi są wyraziści , problemy adekwatne do wieku odbiorcy, a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu zarówno małe prawdki życiowe jak i mądre życiowe prawdy – nikogo nie trzeba przekonywać, że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

 

„Tuwim dla dzieci” w Teatrze Miejskim w Gliwicach to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

 

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie, jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

 

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński

Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk

Aranżacje: Łukasz Damrych

Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk

Choreografia: Michał Cyran

Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Data dodania: 2023-06-17 20:19:49
Data edycji: 2023-07-24 17:41:08
Ilość wyświetleń: 62

Kalendarz

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook